Eesti Koolipsühholoogide Ühing

Helista nõuandeliinile!

Tartu Ülikooli suveülikool 2015 – VAIM JA VARA

Tartu Ülikooli suveülikool toimub alates 2000. aastast ja on mõeldud kõigile, kel soovi ja tahet ennast erialaselt või huvialaselt täiendada.
Suveülikooli teeb eriliseks vaba ja sundimatu õhkkond, õppimise protsess ei pea alati olema range ja pingeline. Omaette väärtus on rahulik ja suvine ülikoolilinn.

Suveülikool 2015 – VAIM JA VARA
27. mai – 28. August
Kõik huvilised on teretulnud suveülikooli tasuta avalikule loengule 3. augustil kell 16.00 Philosophicumi ringauditooriumi (Jakobi 2-226, Tartu). Loenguga „Vaim ja vara“ esinebprofessor Maaja Vadi.
Registreeru loengule SIIN!

18. augustil toimub Tartus 1-päevane professor Tõnu Lehtsaare kursus
Vaim ja vara. Vaimujõukuse neli tahku

Eesmärgiks on anda teadmised ja eneseanalüüsi võimalus nelja vaimse väärtuse valdkonnas. Käsitletavad väärtused on mõtte leidmine, tarkus, õnn ja huumorimeel.

1. Mõtte leidmine kui väljapääs mõttetusest. Mida tähendab mõtestamine ja kuidas see toimub. Mida kogeb inimene, kes põeb mõttetust. Millel rajaneb mõtte leidmine ja tähenduse andmine.
2. Tarkus kui voorus, mis ei piirdu vaid teadmistega. Tarkuse mõiste ja selle psühholoogilised komponendid. Kes üldse on tark ja kuidas targaks saadakse?
3. Õnn kui rahulolu saavutamine. Kes on õnnelik inimene? Millest sõltub see, kas inimene on rahul ja õnnelik? Kas inimene saab ise midagi ära teha, et ta oleks õnnelikum?
4. Huumorimeel kui jõud ennast kõrvalt vaadata. Missugused on huumori liigid ja kuidas huumor toimib? Miks mõni asi on ühes olukorras naljaks ja teises mitte? Kas huumorimeel on arendatav? Miks naer teeb terveks?

Täpsem info ja registreerumine klikkides kursuse pealkirjal!