Eesti Koolipsühholoogide Ühing

Helista nõuandeliinile!

Koolipsühholoogide nõuandeliin alustab kõnedele vastamist ka ukraina keeles

23. märtsil alustab tööd tasuta ukrainakeelne koolipsühholoogide nõuandeliin, kuhu on oodatud helistama kõik laste ja noortega töötavad inimesed, õpilased, lapsevanemad. Nõuandeliini eesmärk on pakkuda hõlpsalt kättesaadavat võimalust rääkida kvalifitseeritud koolipsühholoogiga mugavalt, anonüümselt ja tasuta.

Erakorralisel Euroopa Liidu haridusministrite videokohtumisel palus Ukraina haridusminister Serhiy Shkarlet oma kolleegidel leida võimalusi laste ja noorte vaimse tervise toetamiseks.

Haridus- ja teadusminister Liina Kersna kinnitab, et Eesti toetab Ukrainat igal võimalikul viisil ning tagab Ukrainast saabunud lastele ja noortele turvalise hariduse jätkamise võimaluse kõigil haridustasemetel. „Loome sõjakannatusi läbi elama pidanud lastele ja noortele turvalise keskkonna ning pakume neile toetavaid tegevusi vaimse tervise hoidmiseks Eestis viibimise vältel. Võimalus saada oma emakeeles psühholoogilist nõustamist koolipsühholoogide nõuandeliini kaudu on üks oluline samm Ukraina koolilaste, lapsevanemate ja haridustöötajate toetamisel,“ ütles haridus- ja teadusminister Liina Kersna.

Eesti Koolipsühholoogide Ühingu juht Karmen Maikalu: “Nõuandeliini laienemine ukrainakeelse toe pakkumiseks on hädavajalik. Ukraina keeles suhtlevad koolipsühholoogid on valmis nõustama kooliealisi lapsi ja noori ning ka täiskasvanuid – lapsevanemaid ja haridustöötajaid.“ “Tasuta ja anonüümne telefonikõne on  esmane ja kergesti kättesaadav psühholoogilise abi kontaktpunkt, kuid vajaduse korral pakutakse ka järelnõustamist,” lisas Maikalu.

Nõuandeliini ukrainakeelne number 1227 vastab alates 23. märtsist kolmapäeviti kl 16–20. Kõne on tasuta ja anonüümne.

Endiselt on avatud ka eestikeelne (nr 1226, E-R kl 16-20) ja venekeelne (nr 1227, T kl 16-20) nõuandeliin. Koolipsühholoogide nõuandeliinid avati 1. septembril Haridus- ja Teadusministeeriumi ning Koolipsühholoogide Ühingu eestvedamisel.

Uudise tekst ukraina keeles.