Eesti Koolipsühholoogide Ühing

Helista nõuandeliinile!

Kehaline Kogemine / Somatic Experiencing. Sissejuhatav moodul 27.-28.septembril Tallinnas

KEHALINE KOGEMINE
SOMATIC EXPERIENCING
27. – 28.septembril 2014, Kreutzwald hotell,Tallinn
Juhendavad: Erika Beata ja Jorgen Chr. Thorkildsen ( Norra)

Väljapaistva ameerika teadlase dr. Peter Levine Ph.D poolt välja töötatud trauma vabastamise ja kehatöö tehnika  (Somatic Experiencing) koolituse sissejuhatav moodul. Peter Levine Ph.D on töötanud viimased 40 aastat stressi ja trauma valdkonnas koos Stephen Porgese, Robert Scaeri  jt. teadlastega. Ta on teinud hulga teaduslikke uuringuid ja kirjutanud raamatud „ Waking the Tiger“ ;  „ In an Unspoken Voice“ ja „ Trauma Through a Child’s Eyes“ .

Kehalise Kogemise meetodi sissejuhatav moodul  on mõeldud kriisinõustajatele, sotsiaaltöötajatele, psühhoterapeutidele, füsioterapeutidele, psühhiaatritele jt. inimese psühholoogilise abistamise ja kriisiabi valdkonnas töötavatele või õppivatele inimestele, kellel on juba eelnev töökogemus.

Meetodi peamine eesmärk on aidata vabastada  trauma käigus tardunud energia tasakaalustades parasümpaatilise ja sümpaatilise närvisüsteemi osad ja lõpetades kehas põgene-võitle reaktsioonid. Peter Levine on välja töötanud 40 aasta jooksul Somatic Experiencing tehnika, millega tardunud energia vabastatakse õrnalt ja järk-järguliselt, et ära hoida retraumatiseerimine.                                                     

Koolitusel õpetatakse palju erinevaid harjutusi ja tööriistu, mida saab kohe rakendada enda igapäevases töös klientidega. P. Levine poolt väljatöötatud meetod Kehaline kogemine (Somatic Experiencing) on eriline just keha-meele koostöö oskusliku rakendamise tõttu. Kehalise kogemise meetodit saab hästi kombineerida teiste teraapiavormidega, nagu näiteks EMDR, psühhoteraapia, metameditsin, TRE, gestaltteraapia, holistiline regressiooniteraapia.

27.september  kell 10.00 – 18.00,  28.september kell 9.30- 16.30

Registreeriminekert@hingamistuba.ee, registreerimistasu: 44 eur

Sissejuhatava mooduli hind: 199 eur (soodushind kuni 10.september), hiljem: 222 eur

Hind sisaldab registreerimistasu. Koolitus toimub inglise keeles.

NB!! Novembris jätkuval koolitusel osalemiseks on vajalik osavõtt sissejuhatavast moodulist. Koolituse  järgnevad neli moodulit ( Dissotseerumine, Ühekordne trauma, Kiindumusmustrid, Liittrauma) toimuvad kinnises grupis november 2014- august 2015.  Vt. hinda ja moodulite sisu www.hingamistuba.ee/ KOOLITUSE lingi alt.

Erika Beata Thorkildsen ( Norra)- sertifitseeritud Kehalise kogemise praktik, Brainspotting, EMDR, neuroafektiivne psühhoteraapia, gestaltteraapia, TRE tase 3. Koolitab  Kehalise kogemise praktikuid koos abikaasa Jorgen Thorkildseniga. Jørgen Chr. Thorkildsen ( Norra), – sertifitseeritud Kehalise kogemise praktik, EMDR, neuroafektiivne psühhoteraapia, Brainspotting, EXA, TRE tase 3.