Vaata videopöördumist siit: https://www.facebook.com/haridusministeerium/videos/258159603006673
Armsad õpetajad!
See, mida te igapäevaselt teete, on lihtsalt imetlusväärne!– ühel hetkel olete te meditsiinitöötajad, kes teevad lastele kiirteste, teisel hetkel psühholoogid, kes õpilaste ärevust maandavad. Vahel on vaja olla koroonadetektiiv, et välja uurida, kes teie õpilastest on COVID-positiivne, kes vaktsineeritud või vaktsineerimata. Mõni teist on taksojuht, kes viib positiivse kiirtesti tulemuse saanud lapse koju. Ja kui selle kõige kõrvalt aega jääb, siis saate ainetundi ka anda. Aga seda ei tea, kas tundi õnnestub anda kontaktis, hübriidina või päris distantsilt. Teil tuleb käigu pealt oma tunde ümber planeerida, teie kohanemis- ja ümberkehastusvõime on väärt medalit. Päriselt ka. Aga mis teha – aeg on selline.
Me koolipsühholoogidena soovitame koolijuhtidel viia kiirtestimist nii palju kodudesse kui võimalik. See on lastele kõige turvalisem ka vaimse tervise mõttes ja nii saab ka õpetaja olla rohkem õpetaja. See on kodu ja kooli vastastikune usaldus, koostöö ja vastutuse jagamine.
Me kõik panustame, et praeguse pandeemiaga toime tulla ja õppida koos COVID-iga elama. Sest lähiajal ei kao see haigus veel kuhugi. Ma olen näinud, kuidas õpetajad lausa näitlejameisterlikult ja ülima tundlikkusega aitavad lastel praeguse olukorraga harjuda – nad teevad klassis kiirtestidega teaduskatseid, kus õpilased on väikesed teadlased, nad arutavad lastega läbi, mida teha siis, kui keegi saab positiivse testitulemuse, nad võtavad nii õpilastel kui lastevanematel maha hirmu ja ärevust teadmatuse ees, nad aitavad luua lastele selles segases ajas rohkem selgust ja turvalisust.
Aitäh, armsad õpetajad, selle kõige eest, te olete tõelised eesliinitöötajad, kes igapäevaselt meie lastega selles olukorras töötavad ja toimetavad.
Palun hoolitsege ka enda eest, leidke aega, et hinge tõmmata ja ennast töömõtetest välja lülitada. Tehke enda jaoks midagi sellist, mis kosutab teie hinge ja vaimu.
Ka koolipsühholoogid on teie toetamiseks olemas. Kui mõnikord on vaja kellegagi rääkida, siis helistage koolipsühholoogide tasuta nõuandeliinile 1226. Ootame teie kõnesid igal tööpäeva õhtul kl 16-20. Venekeelseid kõnesid ootame igal teisipäeval kl 16-20 numbril 1227.
Üksteist toetades tuleme selle olukorraga paremini toime!