Eesti Koolipsühholoogide Ühing

Helista nõuandeliinile!

Avatakse koolipsühholoogide nõuandeliin 1226 (eesti k) ja 1227 (vene k)

Haridus- ja teadusministeeriumi ja Eesti Koolipsühholoogide Ühingu koostöös alustab 1. septembrist tööd tasuta koolipsühholoogide nõuandetelefon:

Eesti keeles lühinumber 1226 esmaspäevast reedeni kell 16–20
Vene keeles lühinumber 1227 teisipäeviti kell 16–20

Nõuandeliinile on oodatud helistama kõik laste ja noortega töötavad inimesed, lapsevanemad, õppijad ning lapsed ise. Nõuandeliini eesmärk on pakkuda hõlpsalt kättesaadavat võimalust rääkida kvalifitseeritud koolipsühholoogiga mugavalt, anonüümselt ja tasuta.

„Piloteerisime kevadel õpetajate nõuandeliini, mis võeti haridustöötajate poolt hästi vastu. Samas nägime, et tegelikult ei vaja koolipsühholoogi nõu ainult õpetajad, vaid ka haridusasutuste teised osapooled – õpilased, lapsevanemad, noored ise. Seepärast otsustasime Eesti Koolipsühholoogide Ühinguga nõuandeliini tööd laiendada, et olla toeks võimalikult paljudele oma vaimse tervise hoidmisel,“ ütles haridus- ja teadusminister Liina Kersna ning lisas, et nõuandeliin tõstab psühholoogilise nõustamise kättesaadavust.

Eesti Koolipsühholoogide Ühingu juht Karmen Maikalu tervitab laiendatud nõuandeliini soojalt: „Meil on hea meel, et saame rohkem toeks olla haridusasutustega seotud abivajajatele, nii lastele kui täiskasvanutele. Nõuandeliinile vastavad psühholoogid mõistavad kooli hingeelu süvitsi ning toetavad helistajat, et keerulistes olukordades tasakaalu hoida ja sobivaid lahendusi leida.”

Nõuandeliini eestikeelne number 1226 vastab esmaspäevast reedeni kella 16–20 ning venekeelne number 1227 teisipäeviti kella 16–20. Kõnedele vastavad koolipsühholoogi kutsetunnistusega kogemustega psühholoogid.

Anna tagasisidet koolipsühholoogide nõuandeliinile ja kirjuta koolipsyhholoogid@koolipsyhholoogid.ee.

Meediainfo eesti keeles: Karmen Maikalu, mob 53331912, maikalu@gmail.com, vene keeles Jekaterina Kušnarenko, mob 58853731, jekaterina.kusnarenko@harno.ee

 

Koolipsühholoogide nõuandeliin - tugiliin telefon 1226