Koolitus “Diagnostiliste Joonistuse Seeria (DDS) kasutamisvõimalused visuaalkunstiteraapias” 09.04.2016 – 20.05.2016 Tallinnas

Täienduskoolitus Tallinna Ülikoolis: Diagnostiliste Joonistuse Seeria (DDS) kasutamisvõimalused visuaalkunstiteraapias

 

Visuaalkunstiteraapias on kasutusel erinevad hindamismetoodikad, mis võimaldavad koguda kunstitööle põhinevat informatsiooni kliendi/patsiendi üldise funktsioneerimise kohta. Diagnostiliste Joonistuste Seeria/DDS on üks esimestest standardiseeritud kunstipõhistest metoodikatest, mida on võimalik kasutada alates 13 eluaastast noorukite ja täiskasvanutega.

 

Koolituse sihtgrupp: Kunstiteraapiate magistriõppe läbinud loovterapeudid, kes töötavad igapäevaselt visuaalkunstiteraapia meetodil haridusasutustes, psühhiaatrias, hoolekandeasutustes, sotsiaalse ja tööalase rehabilitatsiooniteenuse osutajatena, neuroloogilises rehabilitatsioonis. Psühholoogid ja nõustajad kes kasutavad igapäevatöös kunstipõhiseid tehnikaid.

 

Diagnostiliste Joonistuse Seeria (DDS) kasutamisvõimalused visuaalkunstiteraapias, 09.04-20.05.2016 (kokku 20 ak tundi loenguid)

Koolitusel käsitletavad teemad: Ülevaade kunstipõhiste hindamismetoodikate kujunemisest visuaalkunstiteraapia arenguperspektiivis. Cohen ja Mills (1998) välja töötatud kunstipõhise hindamismetoodika Diagnostiliste Joonistuste Seeria/DDS olemus, administreerimine, kunstitööde hindamine, kasutamisvõimalused ja personaalne kasutamiskogemus huvipakkuva sihtgrupiga. Metoodika koosneb kolmest joonistusest; joonistuste intervjuu vormist; standardiseeritud joonistuste analüüsivormist ja joonistuste vormiliste aspektide hindamise juhisest.

Koolitaja: Marika Ratnik on pere- ja kunstiterapeut, kes töötab lektorina visuaalkunstiteraapia suunal. Terapeudina töötab ta laste, noorukite ja peredega. Marikale huvipakkuvad teemad kunstiteraapias on: kunstipõhine hindamine; eesmärgistatud kunstipõhiste tegevusega erivajadustega laste, noorukite heaolu toetamine; diaadi- ja perekunstiteraapia.

Osavõtumaks: 105 EUR. Registreeri koolitusele SIIT

Tallinna Ülikool, Loodus- ja terviseteaduste instituut, psühholoogia ja käitumisteaduste suund

Täiendav info:

Madli Tõitoja

Täiendusõppe spetsialist

TLÜ Loodus- ja terviseteaduste Instituut

www.tlu.ee/lti 
e-mail: madli.toitoja@tlu.ee

Tel 639 1751

Comments are closed.